2023 Dijital Marketing Teknikleri

Nisan 2023’te, dünya genelinde toplamda 5,16 milyar insan interneti kullanmaktadır, bu da dünya nüfusunun %64,4’üne denk gelmektedir.

İnternet kullanıcıları da sürekli olarak artmaktadır; en son veriler, dünyanın bağlantılı nüfusunun Ocak 2023’e kadar olan 12 aylık süre içinde yaklaşık 100 milyon kullanıcı artışı yaşadığını göstermektedir.

Dünya artık dijital bir çağa doğru ilerliyor, bu inanılmaz görünse de.

Peki, bu işimizi daha da kolaylaştırıyor mu? Hayır. Dijital pazarlama hızla gelişiyor. Reklamcılık, pazarlama stratejisi olarak etkisini yitiriyor. Chatbot ve influencer pazarlaması gibi daha yeni stratejiler popülerlik kazanmaktadır. Analitik sürekli olarak ihtiyaçlara ve taleplere yanıt olarak güncellenir, oluşturulur ve değiştirilir, bu nedenle pazarlamacılar, dijital pazarlama taktikleri ve teknolojilerindeki en son gelişmelerle güncel kalmalıdır.

CoSchedule tarafından yapılan 3.217 B2B ve B2C pazarlamacıyla yapılan bir ankete göre, pazarlama girişimlerini aktif olarak planlayan pazarlamacılar, planlamayanlara göre %356 daha yüksek getiri elde etmektedir.

Bu nedenle, 2023 için yedi yenilikçi dijital pazarlama tekniği belirledik.

1-Influencer pazarlaması

2-Mobil odaklı pazarlama

3-Pazarlama otomasyonu

4-Çoklu platform içerik stratejisi

5-Marka hikayesi anlatımı

6-Chatbot pazarlaması

7-Ses/görsel arama

Aktas Design ile dijital pazarlama alanında öncü olun ve başarıya ulaşın. Bu yazıda paylaştığımız yenilikçi dijital pazarlama tekniklerini Aktas Design’in uzmanlığıyla birleştirerek markanızı ön plana çıkarabilirsiniz. Aktas Design’in deneyimli ekibi, size özelleştirilmiş pazarlama stratejileri sunarak hedef kitlenize daha etkili bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Müşterilerimize sağladığımız mükemmeliyet odaklı yaklaşımımızla, markanızı dijital dünyada büyütmenize ve rekabette öne çıkmanıza yardımcı oluyoruz. Aktas Design ile birlikte çalışarak dijital pazarlama alanında öncü bir konuma yükselerek başarıya ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment